Zateplení fasád

Zateplení domu má několik významů a zásadních výhod.

V první řadě pomocí zateplení domu uspoříte stále rostoucí náklady na vytápění. Z ekonomického hlediska je zateplení domu velmi efektivní investice, která se v budoucnosti mnohonásobně vrátí. Zateplení přispívá k omezení vzniku plísní a alergenů, protože správně zateplené bytové prostory lépe dýchají. V letních měsících je budova díky zateplení lépe chráněna před nežádoucím přehřátím a nepříjemnému zvýšení teplot v místnostech. Zateplením se také výrazně sníží venkovní hluk pronikající do objektu.

Dalším významným přínosem zateplení domu je pak i prodloužení životnosti stavby a nový vzhled, který zvýší hodnotu nemovitosti.

Proč tedy zateplení domu?

  • úspora nákladů na vytápění o 30 - 60 %
  • nižší provozní výkon topné soustavy=delší životnost
  • zlepšení tepelné pohody i během horkých letních dnů
  • prodloužení životnosti fasády
  • omezení výskytu plísní
  • eliminace tepelných mostů
  • nový a efektní vzhled dle Vašich představ a barevného cítění

... ZATEPLENÍ JE NÁVRATNÁ INVESTICE ... ALE POZOR!!!

Pouze kvalitně provedené zateplení splní všechna výše uvedené kritéria!

Pravidelně se však setkáváme s velkým počtem nekvalitně provedených fasád, kdy řemeslníci, případně sami investoři - kutilové - nerespektují často ani základní technologické postupy. Jedná se např. o špatné založení základové lišty, stěrkování bez dokončeného orohování, chybné přesahy mezi deskami, chybějící montáž diagonál u okenních a dveřních otvorů, případně výběr necertifikovaných materiálů.

S ničím takovým se u našich fasád nesetkáte. Pravidelně se zúčastňujeme potřebných odborných školení a zásadně dodržujeme doporučené postupy dle zákonných norem.

ŠETŘETE VAŠE PENÍZE A NECHTE SI PROVÉST ZATEPLENÍ KVALITNĚ SE ZÁRUKOU.

Špatně zhotovené zateplení fasády se již velice těžko opravuje. Přesto pokud i Vy jste zjistili, že zateplení Vašeho domu nebylo provedeno kvalitně a chcete zjistit, zda je možná náprava chybně provedených prací, obraťte se na nás.

Zateplování rodinných domů provádíme pomocí kontaktních zateplovacích systémů (ETICS), k jejichž montáži jsme odborně vyškoleni a certifikováni. Pouze u starších domů, které není možné izolovat od zemní vlhkosti, se používá odvětrávaná fasáda, kde jako tepelná izolace obvykle slouží minerální vlna nebo tzv. děrovaný polystyren.

Zateplení fasády může sloužit ke zkvalitnění bydlení ve starších rodinných domech, ale ve většině případů bývá i součástí výstavby zcela nových domů. V každém případě se jedná o individuální řešení, které přizpůsobíme Vašim konkrétním požadavkům.

V případě problematičtější situace - například u starších domů trpících vlhkostí - nabízíme zajištění nezávislého technického poradce, který Vám navrhne správné technologické řešení.

Podívejte se na naše realizace zateplení fasád a nechte si od nás vypracovat nezávaznou cenovou nabídku. Fotogalerii s realizacemi naleznete zde

Naše reference

Rychlý kontakt

AVK Stavotherm s.r.o.
Václav Krejzar
Dřísy 308, 277 14

Poslat e-mail

Tel: 604 662 239

Mapa

Baumit Weber